V510LA10P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V510LA10P
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 820V 2.5KA DISC 10MM
Stock
739
In Stock :
739
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Energy :
63J
Capacitance @ Frequency :
100pF @ 1MHz
ECCN Code :
EAR99
Varistor Voltage (Min) :
738V
Clamping Current :
25A
Varistor Voltage :
910V
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
2.5kA
Clamping Voltage :
1.35kV
Max Voltage Rating (DC) :
675V
HTS Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Series :
LA
Published :
2009
Mounting Type :
Through Hole
Diameter :
10mm
Varistor Voltage (Max) :
902V
Termination :
Radial
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Radial, Through Hole
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Voltage Rating (AC) :
510V
Resistor Type :
VARISTOR
Max Surge Current :
2.5kA
Package / Case :
Disc 10mm
Capacitance :
100pF
Voltage - Rated DC :
675V
Number of Circuits :
1
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
820V
Lead Pitch :
8.5mm
Max Output Current :
Depth :
7.3mm
Voltage - Rated AC :
510V
Datasheets
V510LA10P
Introducing Littelfuse V510LA10P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, V510LA10P pinout, V510LA10P datasheet PDF, V510LA10P amp .Beyond Littelfuse V510LA10P ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.