V480LA10CP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V480LA10CP
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 750V 3.5KA DISC 10MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Terminal Shape :
Wire
Width :
14mm
Capacitance @ Frequency :
120pF @ 1MHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Pitch :
8.5mm
Maximum AC Volts :
480V
Resistor Type :
VARISTOR
Varistor Voltage (Max) :
825V
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Max Surge Current :
3.5kA
Varistor Voltage :
750V
Published :
Max Voltage Rating (AC) :
480V
Diameter :
12.5mm
Energy :
95J
Varistor Voltage (Min) :
675V
Series :
C-III
Package / Case :
Disc 10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Radial, Through Hole
Number of Terminations :
2
Termination :
Radial
Reach Compliance Code :
Unknown
Clamping Voltage :
1.24kV
Number of Circuits :
1
Mounting Type :
Through Hole
HTS Code :
Voltage - Rated AC :
480V
Packaging :
Bulk
Datasheets
V480LA10CP
Introducing Littelfuse V480LA10CP from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10mm, Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, V480LA10CP pinout, V480LA10CP datasheet PDF, V480LA10CP amp .Beyond Littelfuse V480LA10CP ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.