V385LA20A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V385LA20A
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 620V 4.5KA DISC 14MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Lead Pitch :
8.5mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
LA
Current Rating :
4.5kA
Varistor Voltage (Min) :
558V
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Energy :
85J
Max Voltage Rating (DC) :
505V
Termination :
Radial
Depth :
7.3mm
Lead/Base Style :
Radial
Number of Circuits :
1
Package / Case :
Disc 14mm
Published :
Varistor Voltage (Max) :
682V
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Radial, Through Hole
Varistor Voltage (Typ) :
620V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
REACH SVHC :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
360pF
Voltage - Rated AC :
385V
Diameter :
14mm
Maximum AC Volts :
385V
Mounting Type :
Through Hole
Maximum DC Volts :
505V
Capacitance @ Frequency :
360pF @ 1MHz
Current - Surge :
4.5kA
Varistor Voltage :
682V
Max Output Current :
Voltage - Rated DC :
505V
Clamping Current :
50A
Voltage - Rated :
505V
Max Voltage Rating (AC) :
385V
Clamping Voltage :
1.025kV
Max Operating Temperature :
85°C
Packaging :
Bulk
Max Surge Current :
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
V385LA20A
Introducing Littelfuse V385LA20A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Package / Case:Disc 14mm, Mounting Type:Through Hole, V385LA20A pinout, V385LA20A datasheet PDF, V385LA20A amp .Beyond Littelfuse V385LA20A ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.