V300A24E500BS
Mfr.Part #
V300A24E500BS
Description
DC DC CONVERTER 24V 500W
Operating Temperature :
-10°C~100°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Output 1 :
24V
Series :
Maxi (500W)
Efficiency :
89%
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Output Voltage :
24V
Voltage - Input (Min) :
180V
Max Output Current :
20.8A
Height :
13.716mm
Input Voltage-Nom :
300V
Max Power Dissipation :
500W
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Input (Max) :
375V
Width :
55.88mm
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
500W
Datasheets
V300A24E500BS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD