V300A24C400B3
Mfr.Part #
V300A24C400B3
Description
DC DC CONVERTER 24V 400W
Voltage - Input (Min) :
180V
Height :
13.716mm
R-XDFM-P9
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Voltage - Input (Max) :
375V
Max Output Current :
16.67A
Power (Watts) :
400W
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Width :
55.88mm
Output Voltage :
24V
Voltage - Isolation :
3kV
Series :
Maxi (400W)
Max Power Dissipation :
400W
Base Part Number :
V300A24C400
Input Voltage-Nom :
300V
Efficiency :
86.3%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Output 1 :
24V
Datasheets
V300A24C400B3
Vicor V300A24C400B3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD