V300A15H400BG3
Mfr.Part #
V300A15H400BG3
Description
DC DC CONVERTER 15V 400W
Product Category :
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
Voltage - Input (Max) :
375V
Series :
Maxi (400W)
Voltage - Input (Min) :
180V
Input Voltage-Nom :
300V
Efficiency :
83.4%
Height :
15.748mm
Max Power Dissipation :
400W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
55.88mm
Isolated Module
Base Part Number :
V300A15H400
Max Output Current :
26.67A
Voltage - Isolation :
3kV
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Terminal Finish :
Gold (Au)
Voltage - Output 1 :
15V
Power (Watts) :
400W
Output Voltage :
15V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Datasheets
V300A15H400BG3
Vicor V300A15H400BG3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD