V300A15C500BS
Mfr.Part #
V300A15C500BS
Description
DC DC CONVERTER 15V 500W
Height :
13.716mm
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Voltage - Isolation :
3kV
Max Output Current :
33.3A
Efficiency :
86%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
500W
Power (Watts) :
500W
Voltage - Input (Min) :
180V
Series :
Maxi (500W)
Input Voltage-Nom :
300V
Output Voltage :
15V
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Voltage - Output 1 :
15V
Voltage - Input (Max) :
375V
Width :
55.88mm
Datasheets
V300A15C500BS
Vicor V300A15C500BS
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD