V300A15C400BN2
Mfr.Part #
V300A15C400BN2
Description
DC DC CONVERTER 15V 400W
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Input Voltage-Nom :
300V
Height :
13.716mm
Voltage - Input (Max) :
375V
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Output 1 :
15V
Width :
55.88mm
Max Output Current :
26.6A
Series :
Maxi (400W)
Output Voltage :
15V
Voltage - Input (Min) :
180V
Power (Watts) :
400W
Efficiency :
83.4%
Max Power Dissipation :
400W
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Datasheets
V300A15C400BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD