V300A12M500BS2
Mfr.Part #
V300A12M500BS2
Description
DC DC CONVERTER 12V 500W
Voltage - Input (Min) :
180V
Width :
55.88mm
Max Power Dissipation :
500W
Max Output Current :
41.6A
Efficiency :
86%
Voltage - Input (Max) :
375V
Output Voltage :
12V
Input Voltage-Nom :
300V
Voltage - Output 1 :
12V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Voltage - Isolation :
3kV
Height :
13.716mm
Series :
Maxi (500W)
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Power (Watts) :
500W
Datasheets
V300A12M500BS2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD