V275LA10CP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V275LA10CP
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 430V 3.5KA DISC 10MM
Stock
228
In Stock :
228
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Diameter :
10mm
Resistor Type :
VARISTOR
Pbfree Code :
yes
Clamping Voltage :
710V
Package / Case :
Disc 10mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Clamping Current :
25A
Voltage - Rated AC :
275V
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Lead Pitch :
8.5mm
Terminal Shape :
Wire
Capacitance @ Frequency :
200pF @ 1MHz
Lead/Base Style :
Radial
Mount :
Radial, Through Hole
Series :
C-III
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Maximum AC Volts :
275V
Max Surge Current :
3.5kA
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage :
430V
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Energy :
70J
HTS Code :
Published :
2013
Depth :
7.3mm
Varistor Voltage (Min) :
387V
Varistor Voltage (Max) :
473V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Max Voltage Rating (AC) :
275V
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
V275LA10CP
Introducing Littelfuse V275LA10CP from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 10mm, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, V275LA10CP pinout, V275LA10CP datasheet PDF, V275LA10CP amp .Beyond Littelfuse V275LA10CP ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.