V20H320PL2B
Mfr.Part #
V20H320PL2B
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 510V 10KA DISC 20MM
Varistor Voltage (Max) :
561V
Varistor Voltage (Typ) :
510V
Varistor Voltage (Min) :
459V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance @ Frequency :
750pF @ 1MHz
Maximum DC Volts :
420V
Maximum AC Volts :
320V
Energy :
320J
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Package / Case :
Disc 20mm
Series :
HMOV™
Datasheets
V20H320PL2B
Introducing Littelfuse V20H320PL2B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 20mm, V20H320PL2B pinout, V20H320PL2B datasheet PDF, V20H320PL2B amp .Beyond Littelfuse V20H320PL2B ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.