V20H300PL2B
Mfr.Part #
V20H300PL2B
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 470V 10KA DISC 20MM
Product Category :
Varistor Voltage (Max) :
517V
Capacitance @ Frequency :
800pF @ 1MHz
Series :
HMOV™
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
470V
Maximum DC Volts :
385V
Packaging :
Bulk
Energy :
290J
Current - Surge :
10kA
Varistor Voltage (Min) :
423V
Package / Case :
Disc 20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Maximum AC Volts :
300V
Datasheets
V20H300PL2B
Introducing Littelfuse V20H300PL2B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 20mm, V20H300PL2B pinout, V20H300PL2B datasheet PDF, V20H300PL2B amp .Beyond Littelfuse V20H300PL2B ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.