V20H250PL2B
Mfr.Part #
V20H250PL2B
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 390V 10KA DISC 20MM
Series :
HMOV™
Maximum DC Volts :
320V
Maximum AC Volts :
250V
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
429V
Varistor Voltage (Typ) :
390V
Varistor Voltage (Min) :
351V
Capacitance @ Frequency :
1000pF @ 1MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Energy :
240J
Published :
Datasheets
V20H250PL2B
Introducing Littelfuse V20H250PL2B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 20mm, Operating Temperature:-55°C~125°C TA, V20H250PL2B pinout, V20H250PL2B datasheet PDF, V20H250PL2B amp .Beyond Littelfuse V20H250PL2B ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.