V20H230PL2B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V20H230PL2B
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 20mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 360V 10KA DISC 20MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Varistor Voltage (Max) :
396V
Series :
HMOV™
Maximum AC Volts :
230V
Energy :
225J
Current - Surge :
10kA
Maximum DC Volts :
300V
Capacitance @ Frequency :
1100pF @ 1MHz
Published :
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ) :
360V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Min) :
324V
Datasheets
V20H230PL2B
Introducing Littelfuse V20H230PL2B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 20mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~125°C TA, V20H230PL2B pinout, V20H230PL2B datasheet PDF, V20H230PL2B amp .Beyond Littelfuse V20H230PL2B ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.