V20H150PL2B
Mfr.Part #
V20H150PL2B
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 20mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 240V 10KA DISC 20MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Current - Surge :
10kA
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
18 Weeks
Maximum DC Volts :
200V
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Varistor Voltage (Min) :
216V
Capacitance @ Frequency :
1600pF @ 1MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Max) :
264V
Maximum AC Volts :
150V
Energy :
165J
Series :
HMOV™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Varistor Voltage (Typ) :
240V
Package / Case :
Disc 20mm
Datasheets
V20H150PL2B
Introducing Littelfuse V20H150PL2B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~125°C TA, Package / Case:Disc 20mm, V20H150PL2B pinout, V20H150PL2B datasheet PDF, V20H150PL2B amp .Beyond Littelfuse V20H150PL2B ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.