V20H140PL2B
Mfr.Part #
V20H140PL2B
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 220V 10KA DISC 20MM
Varistor Voltage (Min) :
198V
Energy :
155J
Varistor Voltage (Max) :
242V
Varistor Voltage (Typ) :
220V
Maximum AC Volts :
140V
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Package / Case :
Disc 20mm
Series :
HMOV™
Maximum DC Volts :
180V
Published :
Datasheets
V20H140PL2B
Introducing Littelfuse V20H140PL2B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C TA, Package / Case:Disc 20mm, Mounting Type:Through Hole, V20H140PL2B pinout, V20H140PL2B datasheet PDF, V20H140PL2B amp .Beyond Littelfuse V20H140PL2B ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.