V2-C-12-CW-12V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V2-C-12-CW-12V
Manufacturer
LED Lighting Inc.
Description
LIGHT BAR 6250K CLEAR 3W12VDC 11
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
LED Lighting Inc.
Product Category :
Wavelength :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V
Configuration :
Linear Light Strip, Plug and Play
Size / Dimension :
304.80mm L x 33.00mm W
Package :
Box
Lumens/Watt @ Current - Test :
Features :
Dimming, IP50
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
CCT (K) :
6250K
Viewing Angle :
CRI (Color Rendering Index) :
80
Color :
White, Cool
Type :
LED Engine
Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
250lm
Series :
V2
Temperature - Test :
Product Status :
Active
Current - Max :
Height :
8.20mm