V14H385AUTO2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V14H385AUTO2T
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
RADIAL VARISTOR 14MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Tradename :
AUMOV
Varistor Voltage (Typ) :
620 V
Series :
AUMOV?
Maximum AC Volts :
385 V
Package / Case :
Disc 14mm
Mounting Type :
Through Hole
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Product Category :
Varistors
Capacitance @ Frequency :
360 pF @ 1 MHz
Brand :
Current - Surge :
6.5 kA
Subcategory :
Varistors
Packaging :
Reel
Energy :
175J
Number of Circuits :
1
Product Status :
Active
Features :
Maximum DC Volts :
505 V
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Datasheets
V14H385AUTO2T
Introducing Littelfuse V14H385AUTO2T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 14mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA), V14H385AUTO2T pinout, V14H385AUTO2T datasheet PDF, V14H385AUTO2T amp .Beyond Littelfuse V14H385AUTO2T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.