V14H250AUTO3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V14H250AUTO3T
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
RADIAL VARISTOR 14MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Subcategory :
Varistors
Mounting Type :
Through Hole
Varistor Voltage (Max) :
429 V
Maximum DC Volts :
320 V
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Min) :
351 V
Maximum AC Volts :
250 V
Brand :
Current - Surge :
6.5 kA
Series :
AUMOV?
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package :
Tape and Reel (TR)
Energy :
115J
Number of Circuits :
1
Product Status :
Active
Tradename :
AUMOV
Features :
Varistor Voltage (Typ) :
390 V
Product Category :
Varistors
Capacitance @ Frequency :
500 pF @ 1 MHz
Datasheets
V14H250AUTO3T
Introducing Littelfuse V14H250AUTO3T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 14mm, Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA), V14H250AUTO3T pinout, V14H250AUTO3T datasheet PDF, V14H250AUTO3T amp .Beyond Littelfuse V14H250AUTO3T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.