V14H130PL1A
Mfr.Part #
V14H130PL1A
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 205V 6.5KA DISC 14MM
Varistor Voltage (Min) :
184.5V
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Maximum DC Volts :
170V
Capacitance @ Frequency :
1000pF @ 1MHz
Varistor Voltage (Typ) :
205V
Maximum AC Volts :
130V
Varistor Voltage (Max) :
225.5V
Energy :
60J
Package / Case :
Disc 14mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
V14H130PL1A
Introducing Littelfuse V14H130PL1A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 14mm, V14H130PL1A pinout, V14H130PL1A datasheet PDF, V14H130PL1A amp .Beyond Littelfuse V14H130PL1A ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.