V130LA10AP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V130LA10AP
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 205V 4.5KA DISC 14MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Energy :
38J
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Max) :
225.5V
ECCN Code :
EAR99
Lead/Base Style :
Radial
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Series :
LA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Number of Terminations :
2
Lead Length :
25.4mm
Max Voltage Rating (AC) :
130V
Package / Case :
Disc 14mm
Current Rating :
50A
Lead Pitch :
8.5mm
Varistor Voltage (Typ) :
205V
Resistor Type :
VARISTOR
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Voltage - Rated DC :
175V
Clamping Current :
50A
Varistor Voltage (Min) :
184.5V
Capacitance @ Frequency :
1000pF @ 1MHz
Mounting Type :
Through Hole
Max Surge Current :
4.5kA
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Output Current :
4.5kA
Insulation Resistance :
1GOhm
Lead Free :
Lead Free
Max Voltage Rating (DC) :
175V
HTS Code :
Mount :
Radial, Through Hole
Clamping Voltage :
340V
REACH SVHC :
Unknown
Depth :
5.6mm
Thickness :
5.6mm
Width :
5.6mm
Varistor Voltage :
228V
Capacitance :
1nF
Number of Circuits :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
10%
Temperature Coefficient :
0.05 ppm/°C
Voltage - Rated AC :
130V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
14mm
Published :
Pbfree Code :
No
Datasheets
V130LA10AP
Introducing Littelfuse V130LA10AP from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Package / Case:Disc 14mm, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, V130LA10AP pinout, V130LA10AP datasheet PDF, V130LA10AP amp .Beyond Littelfuse V130LA10AP ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.