V10H420AUTO3T
Mfr.Part #
V10H420AUTO3T
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
RADIAL VARISTOR 10MM
Product Category :
Tradename :
AUMOV
Package / Case :
Disc 10mm
Maximum DC Volts :
560 V
Brand :
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Typ) :
680 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Features :
Product Category :
Varistors
Series :
AUMOV?
Current - Surge :
3.5 kA
Maximum AC Volts :
420 V
Energy :
90J
Number of Circuits :
1
Package :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Varistors
Capacitance @ Frequency :
140 pF @ 1 MHz
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Datasheets
V10H420AUTO3T
Introducing Littelfuse V10H420AUTO3T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 10mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA), V10H420AUTO3T pinout, V10H420AUTO3T datasheet PDF, V10H420AUTO3T amp .Beyond Littelfuse V10H420AUTO3T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.