V10E320PL3T5
Mfr.Part #
V10E320PL3T5
Description
RAD VARISTOR 10MM
Product Category :
Operating Temperature (Max) :
85°C
Terminal Placement :
Radial
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Number of Terminations :
2
Published :
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
HTS Code :
Circuit DC Voltage-Max :
420V
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
No
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
Wire
Packing Method :
TR
Resistor Type :
VARISTOR
Circuit RMS Voltage-Max :
320V