V10E320PL1TX2855
Mfr.Part #
V10E320PL1TX2855
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 510V 3.5KA DISC 10MM
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Package / Case :
Disc 10mm
Mounting Type :
Varistor Voltage (Max) :
561V
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Series :
UltraMOV™
Varistor Voltage (Typ) :
510V
Varistor Voltage (Min) :
459V
Capacitance @ Frequency :
170pF @ 1MHz
HTS Code :
Varistor Voltage :
510V
Unknown
Maximum AC Volts :
320V
Max Voltage Rating (DC) :
420V
Resistor Type :
VARISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Energy :
67J
Max Voltage Rating (AC) :
320V
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Max Surge Current :
3.5kA
Datasheets
V10E320PL1TX2855
Introducing Littelfuse V10E320PL1TX2855 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10mm, Mounting Type:Through Hole, V10E320PL1TX2855 pinout, V10E320PL1TX2855 datasheet PDF, V10E320PL1TX2855 amp .Beyond Littelfuse V10E320PL1TX2855 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.