V10E300PL2A5X2855
Mfr.Part #
V10E300PL2A5X2855
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
RADIAL VARISTOR 10MM
Product Category :
Subcategory :
Varistors
Packaging :
Ammo Pack
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Typ) :
470 V
Mounting Type :
Through Hole
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Current - Surge :
3.5 kA
Number of Circuits :
1
Brand :
Maximum DC Volts :
385 V
Product Category :
Varistors
Energy :
60J
Features :
Package / Case :
Disc 10mm
Product Status :
Active
Maximum AC Volts :
300 V
Capacitance @ Frequency :
180 pF @ 1 MHz
Datasheets
V10E300PL2A5X2855
Introducing Littelfuse V10E300PL2A5X2855 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA), Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, V10E300PL2A5X2855 pinout, V10E300PL2A5X2855 datasheet PDF, V10E300PL2A5X2855 amp .Beyond Littelfuse V10E300PL2A5X2855 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.