V10E275AUTO
Mfr.Part #
V10E275AUTO
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 430V 3.5KA DISC 10MM
Product Category :
Current - Surge :
3.5kA
Varistor Voltage (Typ) :
430V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Varistor Voltage (Min) :
387V
Energy :
70J
Mounting Type :
Through Hole
Maximum DC Volts :
350V
Package / Case :
Disc 10mm
Capacitance @ Frequency :
200pF @ 1MHz
Maximum AC Volts :
275V
Varistor Voltage (Max) :
473V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Series :
Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
Datasheets
V10E275AUTO
Introducing Littelfuse V10E275AUTO from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, V10E275AUTO pinout, V10E275AUTO datasheet PDF, V10E275AUTO amp .Beyond Littelfuse V10E275AUTO ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.