V10E250AUTO2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V10E250AUTO2T
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 390V 3.5KA DISC 10MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Maximum AC Volts :
250V
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance @ Frequency :
220pF @ 1MHz
Varistor Voltage (Min) :
351V
Maximum DC Volts :
320V
Varistor Voltage (Max) :
429V
Series :
Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
Current - Surge :
3.5kA
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
390V
Package / Case :
Disc 10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Energy :
65J
Datasheets
V10E250AUTO2T
Introducing Littelfuse V10E250AUTO2T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10mm, V10E250AUTO2T pinout, V10E250AUTO2T datasheet PDF, V10E250AUTO2T amp .Beyond Littelfuse V10E250AUTO2T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.