V10E230AUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V10E230AUTO
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 360V 3.5KA DISC 10MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Current - Surge :
3.5kA
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Maximum DC Volts :
300V
Varistor Voltage (Min) :
324V
Capacitance @ Frequency :
250pF @ 1MHz
Maximum AC Volts :
230V
Varistor Voltage (Max) :
396V
Mounting Type :
Through Hole
Energy :
60J
Varistor Voltage (Typ) :
360V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
Number of Circuits :
1
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Disc 10mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
V10E230AUTO
Introducing Littelfuse V10E230AUTO from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, V10E230AUTO pinout, V10E230AUTO datasheet PDF, V10E230AUTO amp .Beyond Littelfuse V10E230AUTO ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.