V10E175PL1B7
Mfr.Part #
V10E175PL1B7
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 270V 3.5KA DISC 10MM
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Min) :
243V
Energy :
35J
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Varistor Voltage (Typ) :
270V
HTS Code :
Maximum AC Volts :
175V
Packaging :
Bulk
Max Voltage Rating (AC) :
175V
Max Voltage Rating (DC) :
225V
Varistor Voltage :
270V
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Varistor Voltage (Max) :
297V