V10E150PL3T7
Mfr.Part #
V10E150PL3T7
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 240V 3.5KA DISC 10MM
Max Voltage Rating (DC) :
200V
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Through Hole
Clamping Voltage :
395V
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Package / Case :
Disc 10mm
Capacitance :
360pF
Varistor Voltage (Max) :
264V
Max Output Current :
3.5kA
Terminal Shape :
Wire
HTS Code :
Max Voltage Rating (AC) :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Varistor Voltage :
240V
Capacitance @ Frequency :
360pF @ 1MHz
Varistor Voltage (Min) :
216V
Voltage - Rated :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
3.5kA
Maximum DC Volts :
200V
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Resistor Type :
VARISTOR
Terminal Placement :
Radial
Energy :
30J
Number of Circuits :
1
Datasheets
V10E150PL3T7
Introducing Littelfuse V10E150PL3T7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, V10E150PL3T7 pinout, V10E150PL3T7 datasheet PDF, V10E150PL3T7 amp .Beyond Littelfuse V10E150PL3T7 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.