V10E150PL1T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V10E150PL1T
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 240V 3.5KA DISC 10MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Reach Compliance Code :
Unknown
Maximum AC Volts :
150V
Varistor Voltage :
240V
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Terminal Placement :
Radial
Capacitance @ Frequency :
360pF @ 1MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Disc 10mm
Max Voltage Rating (DC) :
200V
Varistor Voltage (Typ) :
240V
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Max Surge Current :
3.5kA
Packing Method :
TR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Energy :
30J
JESD-609 Code :
e3
Varistor Voltage (Max) :
264V
HTS Code :
Resistor Type :
VARISTOR
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Mount :
Through Hole
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Series :
UltraMOV™
Factory Lead Time :
14 Weeks
Varistor Voltage (Min) :
216V
Number of Terminations :
2
Max Voltage Rating (AC) :
150V
Datasheets
V10E150PL1T
Introducing Littelfuse V10E150PL1T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Number of Terminations:2, V10E150PL1T pinout, V10E150PL1T datasheet PDF, V10E150PL1T amp .Beyond Littelfuse V10E150PL1T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.