V100ZU05PX2855
Mfr.Part #
V100ZU05PX2855
Package / Case
Disc 5mm
Description
VARISTOR 100V 400A DISC 5MM
Series :
ZU
Capacitance @ Frequency :
310pF @ 1MHz
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Varistor Voltage (Min) :
90V
Max Surge Current :
400A
Varistor Voltage (Max) :
110V
Varistor Voltage (Typ) :
100V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Varistor Voltage :
100V
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Energy :
2.5J
Max Voltage Rating (DC) :
81V
ECCN Code :
EAR99
Maximum AC Volts :
60V
Package / Case :
Disc 5mm
Max Voltage Rating (AC) :
60V