V100ZA15PX1347
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V100ZA15PX1347
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 100V 4.5KA DISC 14MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Maximum AC Volts :
60V
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Circuits :
1
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Factory Lead Time :
14 Weeks
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Max Surge Current :
4.5kA
Max Voltage Rating (AC) :
60V
Packaging :
Bulk
Series :
ZA
Varistor Voltage (Typ) :
100V
Mount :
Through Hole
Max Voltage Rating (DC) :
81V
Varistor Voltage (Min) :
90V
Varistor Voltage (Max) :
110V
Package / Case :
Disc 14mm
Energy :
20J
Capacitance @ Frequency :
2900pF @ 1MHz
Resistor Type :
VARISTOR
Published :
Varistor Voltage :
100V
Datasheets
V100ZA15PX1347
Introducing Littelfuse V100ZA15PX1347 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Package / Case:Disc 14mm, V100ZA15PX1347 pinout, V100ZA15PX1347 datasheet PDF, V100ZA15PX1347 amp .Beyond Littelfuse V100ZA15PX1347 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.