V07E75AUTOL2T
Mfr.Part #
V07E75AUTOL2T
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 120V 1.2KA DISC 7MM
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Varistor Voltage (Typ) :
120V
Maximum AC Volts :
75V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Maximum DC Volts :
100V
Current - Surge :
1.2kA
Energy :
6.0J
Varistor Voltage (Min) :
108V
Package / Case :
Disc 7mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Varistor Voltage (Max) :
132V
Capacitance @ Frequency :
600pF @ 1MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Series :
Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
Datasheets
V07E75AUTOL2T
Introducing Littelfuse V07E75AUTOL2T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 7mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, V07E75AUTOL2T pinout, V07E75AUTOL2T datasheet PDF, V07E75AUTOL2T amp .Beyond Littelfuse V07E75AUTOL2T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.