V07E50PL1T
Mfr.Part #
V07E50PL1T
Package / Case
Disc 7mm
Description
RADIAL VARISTOR 7MM
Varistor Voltage (Typ) :
82 V
Maximum DC Volts :
65 V
Features :
Varistor Voltage (Max) :
90.2 V
Package / Case :
Disc 7mm
Maximum AC Volts :
50 V
Varistor Voltage (Min) :
73.8 V
Subcategory :
Varistors
Current - Surge :
1.75 kA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
LV UltraMOV?
Product Status :
Active
Capacitance @ Frequency :
800 pF @ 1 MHz
Product Category :
Varistors
Energy :
10J
Brand :
Datasheets
V07E50PL1T
Introducing Littelfuse V07E50PL1T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 7mm, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA), Mounting Type:Through Hole, V07E50PL1T pinout, V07E50PL1T datasheet PDF, V07E50PL1T amp .Beyond Littelfuse V07E50PL1T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.