UV3TZ-400-15
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UV3TZ-400-15
Manufacturer
Bivar, Inc.
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
EMITTER UV 400NM 20MA RADIAL
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
Radial
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-25°C~80°C TA
Number of LEDs :
1
Viewing Angle :
15°
Wavelength :
400nm
Forward Current :
15mA
Orientation :
Top View
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.3V
Series :
TZ
Current - DC Forward (If) (Max) :
20mA