US4800007
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
US4800007
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ SURFACE MOUNT
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Frequency :
48MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Series :
SaRonix-eCera™ US
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
MHz Crystal
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm