US2:MTG0300Y
Mfr.Part #
US2:MTG0300Y
Manufacturer
Siemens
Description
CONTROL TRANSFORMER,347-24V 300V
Manufacturer :
Siemens
Product Category :
Power Transformers
Voltage - Secondary (Full Load) :
24V
Power - Max :
300VA
Termination Style :
Terminal Block
Secondary Winding(s) :
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
Voltage - Isolation :
Primary Winding(s) :
Voltage - Primary :
347V
Mounting Type :
Chassis Mount
Package :
Box
Center Tap :
No
Current - Output (Max) :
Series :
US2
Product Status :
Active
Datasheets
US2:MTG0300Y
US2:MTG0300Y datasheet pdf and Power Transformers product details from Siemens stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Hammond Manufacturing
    XFRMR PLATE 3,904V 1.6A 0-240V