US2:MTG0250Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
US2:MTG0250Y
Manufacturer
Siemens
Description
CONTROL TRANSFORMER,347-24V 250V
Manufacturer :
Siemens
Product Category :
Power Transformers
Height - Seated (Max) :
Mounting Type :
Chassis Mount
Product Status :
Active
Termination Style :
Terminal Block
Power - Max :
250VA
Package :
Box
Voltage - Isolation :
Primary Winding(s) :
Current - Output (Max) :
Voltage - Secondary (Full Load) :
24V
Series :
US2
Secondary Winding(s) :
Voltage - Primary :
347V
Size / Dimension :
Center Tap :
No
Datasheets
US2:MTG0250Y
US2:MTG0250Y datasheet pdf and Power Transformers product details from Siemens stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Hammond Manufacturing
    XFRMR PLATE 3,904V 1.6A 0-240V