UQCL2A270JAT2A\500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UQCL2A270JAT2A\500
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 27PF 200V 0402
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Series :
UQ
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Temperature Coefficient :
A
Published :
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
27pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Q, Low Loss
KYOCERA AVX UQCL2A270JAT2A\500
UQ 27pF 200V Ceramic Capacitor ±5% A 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
UQCL2A270JAT2A\500 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is A.
UQCL2A270JAT2A\500 Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm