UP050UJ8R2K-KEC
Mfr.Part #
UP050UJ8R2K-KEC
Description
CAP CER 8.2PF 50V U2J AXIAL
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Capacitance :
8.2pF
Temperature Coefficient :
U2J
Temperature Characteristics Code :
UJ
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Bulk
Datasheets
UP050UJ8R2K-KEC
TAIYO YUDEN UP050UJ8R2K-KEC
8.2pF Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050UJ8R2K-KEC Overview
A 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is U2J.This device can operate on voltage - Rated DC of 50V.
UP050UJ8R2K-KEC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V