UP050UJ270J-KFC
Mfr.Part #
UP050UJ270J-KFC
Description
CAP CER 27PF 50V U2J AXIAL
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Temperature Characteristics Code :
UJ
Voltage - Rated DC :
50V
Diameter :
2.2mm
Capacitance :
27pF
HTS Code :
Series :
UP050(UJ TC)
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
U2J
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
3.2mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
UP050UJ270J-KFC
TAIYO YUDEN UP050UJ270J-KFC
UP050(UJ TC) 27pF Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050UJ270J-KFC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is U2J.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
UP050UJ270J-KFC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V