UP050UJ220J-NAC
Mfr.Part #
UP050UJ220J-NAC
Description
CAP CER 22PF 50V U2J AXIAL
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
U2J
Wire
Series :
UP050(UJ TC)
Length :
3.2mm
RoHS Compliant
Diameter :
2.2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
HTS Code :
Capacitance :
22pF
Temperature Characteristics Code :
UJ
Tolerance :
±5%
Datasheets
UP050UJ220J-NAC
TAIYO YUDEN UP050UJ220J-NAC
UP050(UJ TC) 22pF Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050UJ220J-NAC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
UP050UJ220J-NAC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V