UP050UJ110J-A-B
Mfr.Part #
UP050UJ110J-A-B
Description
CAP CER 11PF 50V U2J AXIAL
Packaging :
Tray
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.2mm
Lead Free :
Lead Free
Length :
3.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
Ammo Pack
Temperature Characteristics Code :
UJ
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Capacitance :
11pF
Temperature Coefficient :
U2J
RoHS Compliant
Series :
UP050(UJ TC)
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
UP050UJ110J-A-B
TAIYO YUDEN UP050UJ110J-A-B
UP050(UJ TC) 11pF Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050UJ110J-A-B Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
UP050UJ110J-A-B Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V