UP050B331K-A-B
Mfr.Part #
UP050B331K-A-B
Description
CAP CER 330PF 50V AXIAL
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Packaging :
Tray
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Straight
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Lead Free
Packing Method :
Ammo Pack
Multilayer :
No
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
B
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Temperature Characteristics Code :
B
Datasheets
UP050B331K-A-B
TAIYO YUDEN UP050B331K-A-B
330pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050B331K-A-B Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is B.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
UP050B331K-A-B Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V