UCQS30A045
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UCQS30A045
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 30A TO-263LP
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Arrays
RoHS :
Details
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminals :
2
Non-rep Pk Forward Current-Max :
250A
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
45V
Product Category :
Schottky Diodes and Rectifiers
Configuration :
COMMON CATHODE, 2 ELEMENTS
Terminal Position :
Dual
Diode Type :
RECTIFIER DIODE
Product Type :
Schottky Diodes and Rectifiers
Output Current-Max :
15A