UA30CAD35NKTI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UA30CAD35NKTI
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Package / Case
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet
Download
Description
SENSOR PROX ULTRA 250-3500MM CYL
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Response Frequency :
2Hz
Sensing Distance :
9.843 ~ 137.795 (250mm ~ 3500mm)
Indicator :
LED
Voltage - Supply :
15V~30V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ingress Protection :
IP67
Termination Style :
Cable Leads
Sensor Type :
Ultrasonic
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Output Type :
Analog Voltage, NPN
Series :
UA30
Shielding :
Unshielded
Material - Body :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Datasheets
UA30CAD35NKTI
15V~30V Ultrasonic Cylinder, Threaded - M30 UA30 Series Polybutylene Terephthalate (PBT) Cable Leads Cylinder, Threaded - M30
UA30CAD35NKTI Overview
UA30CAD35NKTI Features
UA30 Series
Operating Temperature: -20°C~70°C
Sensing Distance: 9.843 ~ 137.795 (250mm ~ 3500mm)
Voltage - Supply: 15V~30V
Response Frequency: 2Hz