UA18EAD15NGTI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UA18EAD15NGTI
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Package / Case
Cylinder, Threaded - M18
Datasheet
Download
Description
SENSOR PROX ULTRA 200-1500MM CYL
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Sensor Type :
Ultrasonic
Factory Lead Time :
5 Weeks
Series :
UA18
Output Type :
Analog Current, NPN
Response Frequency :
1Hz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination Style :
Cable Leads
Shielding :
Unshielded
Material - Body :
Stainless Steel
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M18
Sensing Distance :
7.874 ~ 59.055 (200mm ~ 1500mm)
Ingress Protection :
IP67
Indicator :
LED
Operating Temperature :
-20°C~60°C
Voltage - Supply :
15V~30V
Datasheets
UA18EAD15NGTI
15V~30V Ultrasonic Cylinder, Threaded - M18 UA18 Series Stainless Steel Cable Leads Cylinder, Threaded - M18
UA18EAD15NGTI Overview
UA18EAD15NGTI Features
UA18 Series
Operating Temperature: -20°C~60°C
Sensing Distance: 7.874 ~ 59.055 (200mm ~ 1500mm)
Voltage - Supply: 15V~30V
Response Frequency: 1Hz