UA0U50HM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UA0U50HM
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
IC RF AMP 10MHZ-50GHZ
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
RF Amplifiers
P1dB :
28dBm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RF/Microwave Device Type :
WIDE BAND MEDIUM POWER
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Frequency :
10MHz~50GHz
Package / Case :
Module
Test Frequency :
50GHz
Noise Figure :
12dB
Gain :
29dB
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Supply :
7V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
UA0U50HM
29dB WIDE BAND MEDIUM POWER 10MHz~50GHz 7V P1dB:28dBm 12dB
UA0U50HM Overview
WIDE BAND MEDIUM POWER RF/Microwave Device Type RF Amplifier.With a packing size of Module, this RF power Amplifier is ideal for international shipping.It can supply voltages up to 7V.
UA0U50HM Features
WIDE BAND MEDIUM POWER RF/Microwave Amplifier
7V voltage