TZV2Z100A110R00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TZV2Z100A110R00
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
V
Datasheet
Download
Description
CAP TRIMMER 3-10PF 25V SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Depth :
3.2mm
Dielectric :
NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Terminal Finish :
TIN/GOLD
Capacitance :
10pF
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, 7 INCH
Lead Free :
Lead Free
Height :
1.4478mm
ECCN Code :
EAR99
Adjustment Type :
Top
Q @ Freq :
500 @ 1MHz
Additional Feature :
PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+100
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Dielectric Material :
Ceramic
JESD-609 Code :
e3/e4
Size / Dimension :
0.126Lx0.091W 3.20mmx2.30mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
100%
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage :
25V
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
Package / Case :
V
Capacitance Range :
3pF~10pF
HTS Code :
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Width :
2.3mm
Series :
TZV2
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size Code :
Datasheets
TZV2Z100A110R00
Introducing Trimmers, Variable Capacitors Murata Electronics TZV2Z100A110R00 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Voltage:25V, Package / Case:V, Operating Temperature:-25°C~85°C, TZV2Z100A110R00 pinout, TZV2Z100A110R00 datasheet PDF, TZV2Z100A110R00 amp .Beyond Trimmers, Variable Capacitors Murata Electronics TZV2Z100A110R00 ,we also offer 9402-2, 9701-0SL-1, 9702-2SL-1, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics TZV2Z100A110R00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD